Rathausmarkt — Mónckebergstrasse — Hauptbahnhof (Dworzec Kolejowy) — Lom-Bardsbrucke

Ratusz i giełda mieszczą się w jednym budynku na Rathaus-markt. Część ratuszowa została zbudowana w XIX w. w stylu eklektycznym. Ratusz zwiedzać można grupowo z przewodnikiem codziennie z wyjątkiem dni wolnych od pracy.

Log-System S.C.
http://www.log-system.pl
Wyposażenie magazynów w meble magazynowe.
Regały, antresole, stoły warsztatowe.

Giełda hamburska jest najstarszą giełdą niemiecką. Powstała w 1558 r. na wzór giełdy w Antwerpii. Ta część budynku była kilkakrotnie przebudowywana.

Od rynku prowadzi MSnckebergstrasse, główna ulica handlowa miasta. Na jej początku stoi St.-Petri-Kirche pochodzący w części z XII w. Dzisiejszy, neogotycki wygląd nadano mu w połowie XIX w.

Po przejściu ok. 400 m dochodzimy do placu, na którym stoi St.-Jakobi-Kirche. Jest on prawie nową budowlą, ale zawiera elementy z XTV i XVI w. z wyjątkiem wieży powstałej w 1. 1959—61, pozostała część została odbudowana w pierwotnym stylu.

Obok głównego dworca kolejowego przy Steintorplatz znajduje się Museum fur Kunst und Gewerbe (Muzeum Sztuki i Rzemiosła). Otwarte codziennie w godz. od 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków.

Po drugiej stronie dworca — na północ przy Glocken-giesserwall mieści się Kunsthalle (Galeria Sztuki), gdzie można zobaczyć oprócz zbiorów malarstwa niemieckiego również niderlandzkie (Rembrandt) i francuskie.

Idąc dalej Glockengiesserwall dochodzimy do mostu.

Lombardsbriicke jest to część dawnych umocnień miasta o długości ok. 500 m. W ich połowie znajduje się drewniany most, z którego rozciąga się piękny widok, szczególnie wieczorem, na centrum miasta.

Podobne wpisy