SURÓWKA Z CHWASTÓW + ZASKAKUJĄCY DRESSING

#dressing #raw #surówka

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Namawiam do wykorzystywania dzikiej zieleniny, kiedy jest na nią pora. Zrywaj ją za miastem, w parkach lub ogrodach. Przed konsumpcją wymocz w wodzie z octem jabłkowym, aby pozbyć się niechcianych towarzyszy. W tej surówce może znaleźć się większa gama warzyw i wytrawnych owoców. Wyrzuć to czego nie lubisz, a dodaj to co uwielbiasz. Możesz również dosypać ulubione ( namoczone ) nasiona lub orzechy oraz dodać kiełki!

Składniki:

2 szklanki dzikich chwastów np. liści mniszka lekarskiego
1⁄2 ogórka, pokrojonego w plasterki
1 pomidor, pokrojony w kostkę
1 pałka selera naciowego, pokrojony w plasterki

Przygotowanie:

Liście mniszka poszatkuj, aby były łatwiejsze do schrupania. Pozostałe składniki przełóż do miski i wymieszaj. Polecam drewniane, bambusowe, szklane i ceramiczne miski. Unikaj plastików, bo wydzielają bardzo trujące związki chemiczne, które w kontakcie z surową żywnością są wchłaniane i przenoszone do naszych organizmów. Wystarczająco dużo wśród nas plastikowych elementów i promieniującej elektroniki, aby jeszcze sobie dokładać.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Składniki:

2 świeże daktyle / lub namoczone suche 1 łyżeczka octu jabłkowego
Szczypta soli kala namak
1 łyżeczka musztardy Dojin
1⁄2 dojrzałego kiwi, obranego ze skórki
1⁄2 cytryny, obranej ze skóry

Przygotowanie:

Wszystkie składniki zmiksuj ze sobą blenderem ręcznym, tworząc kremowy sos. Polej nim surówkę i dokładnie wymieszaj. Ewentualnie dopraw do smaku ziołami.