NIGDY WIĘCEJ NIE UŻYWAJ OLEJU KOKOSOWEGO!

#beauty #demakijaż #olej kokosowy

zrzut-ekranu-2016-11-14-o-17-56-15

Swego czasu używałam oleju kokosowego virgin do zmywania makijażu, chociaż później odkryłam niezwykłe ściereczki/ rękawiczki Glov, co bardziej się opłaciło. Obecnie makijaż oczu zmywam czymś zupełnie innym, próbuję różnych opcji, ale na pewno wrócę już do kokosu.

Dlaczego? O co tyle hałasu?!

W książce Davida Wolfa „Super żywność. Jedzenie i medycyna przyszłości”, która ( Alhamduillah ) ukazała się w polskim tłumaczeniu, natrafiłam na ważną przestrogę. Uważam, że ten mężczyzna jest pewniejszym źródłem wiedzy, czy autorytetem, niż kosmetyczne blogerki. Przywołam cytat z książki:

Olej kokosowy doskonale sprawdza się przy stosowaniu miejscowym. Za warte w nim MCFA w naturalny sposób eliminują ze sóry toksyczne bakterie i wytwarzają środowisko, w którym mogą rozwijać się przyjazne  skórze mikroorganizmu. Rezultatem jest piękna, zdrowa, młoda i miękka skóra. Olej kokosowy można stosować na większość miejsc na ciele z wyjątkiem twarzy i skóry głowy.

Niestety moi drodzy, ale olej ten potęguje wysuszanie skóry, dlatego radzę zaprzestać używania, jeśli macie z tym problem. A obserwując  różne grupy już kilkakrotnie spotkałam się z osobami borykającymi się z tą przypadłością.  Nie wierzyłam, ale również autorka tego bloga o tym wspomina!

Na inne partie ciała wciąż będzie niezastąpiony, chociażby jako naturalna substancja do golenia. Pamiętaj, że jakość nie idzie w parze z niską ceną. Od Davida wiem, że dobrej jakości olej jest wysoce stabilny i nie wymaga trzymania w lodówce. Warto kupić w ciemnym szkle, nigdy w plastiku.

Co używać w zamian? Moje propozycje:

zrzut-ekranu-2016-11-14-o-20-55-19

1Olej z awokado, 29,00 pln (Łagodzi podrażnienia, nawilża suchą skórę. Polecam do demakijażu oczu. )

2/ Easy on the Eyes, płyn do demakijażu oczu, 77,00 pln / KP 61,00 pln (Nawilża i koi delikatne okolice oczu, szybko usuwa tusz.)

3/ Dojrzałe awokado, 3,00 – 6,00 pln. (Wystarczy odrobina nałożona na palec wskazujący. Zamknij oko i delikatnie wmasuj okrężnymi ruchami w rzęsy, na powiekę, czy łuk brwiowy. Następnie spłucz wodą i osusz ręcznikiem. )

4/ Olejek do demakijażu, 49,00 pln (Usuwa nawet wodooporną maskarę.)

5/Mleczko do demakijażu, 97,00 pln (Oczyszcza i relatywizuję skórę. Tylko datę ważności ma 2 miesiące.)

6/ Odżywczy olejek oczyszczający skórę, 295, 00 pln ( Pozycja wysoce luksusowa.)