50 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ RAW FOOD

#50 powodów #raw guide

Zrzut ekranu 2016-07-12 o 03.39.55

  1. Nie musisz wyeliminować słodyczy – pod warunkiem, że będą zrobione z surowych roślin. Nie tylko zaspokoisz swoje pragnienie, ale również dostarczysz organizmowi potrzebnych minerałów i witamin, których w zwykłych batonach, cukierkach nie ma lub są ich syntetyczne odpowiedniki stworzone w laboratoriach.

2. Nie musisz ograniczać żadnych składników odżywczych: tłuszczy, białek i węglowodanów. Oczywiście są nurty, które takie myślenie narzucają, ale zdecydowanie bardziej polecam słuchać swojej intuicji i potrzeb organizmu.

3. Nie musisz liczyć kalorii, aby je trzymać w ryzach i ograniczać pulę liczb. Zwracaj uwagę na to, czy dieta jest urozmaicona / różnorodna, aby dostarczyć potrzebnych składników odżywczych i nie doprowadzać do niedoborów. Pamiętaj o kontrolnych badaniach.

4. Spożywanie większej dawki surowizny automatycznie zmniejszy zapotrzebowanie na śmieciowe, nienaturalne jedzenie, a na tym zyska twoja odporność organizmu i stan zdrowia.

5. Przeżyjesz zewnętrzną metamorfozę: włosy odzyskają blask i gęstość, skóra nabierze jędrności, zniknie cellulit, wygładzą się drobne zmarszczki, zniknie trądzik. Im zdrowiej i naturalniej będziesz jadła, tym będziesz wyglądać piękniej.

6. Twoja waga się unormuje, co oznacza, że osoby z niedowagą będą mogły z pomocą ćwiczeń odzyskać utracone kształty, a otyli zeszczupleją. Pamiętaj, że aktywność fizyczna przyspiesza ten proces.

7. Nie będziesz potrzebować kofeiny, aby wygramolić się rano z łózka. Możesz się zdziwić, ale zaczniesz wcześniej się budzić, a energię będziesz pozyskiwać z zielonego soku lub smoothie!

8. Ból głowy, ból podczas miesiączki to nie kara Boga zesłana na ludzkość, a sygnały – czujniki alarmowe, wysyłane przez mózg, że to jak się odżywiasz ma negatywny wpływ na narządy, które podtrzymują cię przy życiu. Prawie każdy, kto cierpiał na powracające migreny i inne bóle, po spróbowaniu witarianizmu zauważył zmianę w samopoczuciu.

9. Zniknie PMS i ból podczas miesiączkowania, a krwawienie stanie się lżejsze i krótsze.

10. Dieta raw wspomoże samoleczenie organizmu, walkę z infekcjami, wirusami, grzybami i pasożytami, które sieją spustoszenie w twoim ciele. Możesz wyleczyć z jej pomocą choroby cywilizacyjne, jak nowotwory i cukrzycę. Decyzja należy do ciebie: leki, czy warzywa?

11. Wiele osób, w tym i ja może potwierdzić, że spożywanie prawie samych surowych roślin pomaga zwalczyć zaburzenia odżywiania, ale nie jest to jedyne antidotum. Pamiętaj o terapii lub innej formie pracy nad swoim problemem. Mi witarianizm pomógł wyciszyć niepokojące głosy anoreksji, ale miałam nawrót kompulsywnego objadania przez kumulację złych wydarzeń w życiu. Wszystko się ze sobą wiążę, sama dieta nie zawsze daje radę w kontakcie ze stresem i smutkiem.

12. Zniknie brzydki zapach potu, a także ten z ust. Nie będziesz musiała używać dezodorantów lub wybierzesz te naturalne.

13. Gotowane / martwe pożywienie pozbawia nas wody, przez co szybciej się wysuszamy i nie nadążamy z uzupełnianiem płynów przez większość życia. Surowe rośliny mają bardzo dużo wody, która jest dla nas najcenniejsze, bo przepuszczona przez ich filtry. Świeże, wyciskane soki, również nawadniają i dostarczają jednocześnie enzymów i składników odżywczych. To są naturalne wody witaminowe.

14. Naturalne tłuszcze pozyskiwane z oliwek, awokado, nasion, orzechów są bardzo przyjazne i nie powodują przyrostu niezdrowej tkanki tłuszczowej, ponieważ zawierają enzym lipazę, która jest niezbędna do trawienia tłuszczu.

15. Normalizuje działanie hormonów, dlatego poczujesz większy popęd płciowy i będziesz bardziej płodna.

16. Naturalne, żywe pożywienie będzie miało również wpływ na twój stan samopoczucia! W końcu zaznasz optymizmu i radości.

17. Zwiększona dawka chlorofilu w menu to pomoc dla kobiet, które chcą spowolnić starzenie, jak zmarszczki i siwienie.

18. Rany i blizny znikną lub zbledną, że z trudem będziesz mogła je ponownie odnaleźć.

19. W końcu zrozumiesz, co to prawdziwy fast food, kiedy po mniej, niż minucie otrzymasz pożywne smoothie. Samo obranie i opłukanie warzyw, owoców nie zabiera tak wiele czasu, jak myślisz.

20. Zaoszczędzisz czas w kuchni i na sprzątaniu. Blender myje się jeszcze szybciej, no chyba, że ostawiasz brudny na noc.

21. Kupując głównie warzywa i owoce, ograniczysz zużycie plastikowych opakowań i torebek foliowych, które są toksyczne i zaśmiecają nasz świat.

22. Zwiększysz świadomość na to, co jest zdrowe, a co jest tylko chwytem marketingowych.

23. Hasło „wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem” zacznie cię mocno szokować, bowiem po oczyszczeniu każdy rodzaj przetworzonego jedzenia będzie prowadził do senności, uczucia zimna, alergii, swędzenia i problemów z właściwym wypróżnieniem.

24. Zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za prąd, lekarstwach, suplementach.

25. Całkiem możliwe, że zaczniesz zwracać uwagę na składy i jakość kosmetyków i ubrań, co za tym idzie, większa naturalność.

26. Wielu witarian zauważyło, że dieta miała wpływ na ograniczenie mediów, zaprzestanie kolekcjonerstwa przedmiotów i pogłębienie ich duchowości.

27. Pamięć można ćwiczyć rozwiązując łamigłówki, grając w specjalne gry, ale również jedząc surowe-żywe pożywienie np. jagody, czy orzechy włoskie.

28. Poznasz nowych ludzi z całego świata, których łączy ta sama pasja do zdrowego, naturalnego i surowego odżywiania.

29. Rozbudzisz w sobie ciekawość poznawania nowych smaków owoców, warzyw, nasion i orzechów. Zamiast markowej torebki zamówisz duriana, albo wybierzesz się w podróż kulinarną po egzotycznych wyspach, by móc rozkoszować się smakiem świeżej wody kokosowej.

30. Twój lekarz pogratuluje ci zdrowego stylu życia oraz świetnych wyników, a nawet przyzna w sekrecie, że cię podziwia, bo sam nie potrafi rzucić palenia i przestać żywić się Macu.

31. Zęby rozjaśnią się i wybielą, dlatego nie będziesz musiała katować ich syntetycznymi wybielającymi pastami.

32. Rozwiniesz u siebie pasję kulinarną, a może nawet odkryjesz nowe ukryte talenty w tej dziedzinie. Jeśli nie, to pozostaje ci postawić na prostotę i sprawdzone przepisy z bloga.

33. Nie musisz postrzegać diety raw, jako wyrzeczenia. Wciąż możesz spożywać ulubione potrawy, nawet takie imitujące mięso, nabiał, czy fast food.

34. Możesz uprawiać rośliny u siebie na parapecie lub w ogródku, np. zioła, trawę pszeniczną, a nawet chlorellę, jeśli masz staw.

45. Obserwując naturę, przyglądając się owocom znalezionym na dzikich krzakach dojrzysz, że nie są one tak idealne i proporcjonalne, jak te ze sklepów. Tak, samo ty nie musisz być kopią Barbie. Nasz gatunek jest różnorodny. To jest piękne i naturalne.

46. Śmieci, które wrzucisz do kosza będą głównie obierkami. Będziesz mogła przeznaczyć je na kompost, który użyźni glebę w ogrodzie. Zakopując resztki pod drzewkami, uwolniliśmy się od mrówek nawiedzających dom od lat.

47. Pozyskaną energię z surowego pożywienia będziesz mogła wykorzystać w sporcie.

48. Nauczysz się czerpać radość z małych rzeczy, jak np. przecena dojrzałych owoców na -70%

49. Twoja dieta przyczyni się do zmiany świata na lepsze, zmniejszenia cierpienia w hodowlach masowych, zmniejszenia zmian klimatycznych i zaśmiecania świata materiałami, które wolno się rozkładają. Oby zostało ci to wynagrodzone zdrowiem!

50. Raw food to nie jest kolejna dieta cud, tylko twoja nowa ścieżka życia. Powrót do natury, który zmieni cię w super woman i wzór do naśladowania dla nowych pokoleń. Jeśli chcesz polepszyć swój wygląd zewnętrzny bez chirurgii plastycznej, kosztownych kremów i tabletek, to wystarczy zacząć jeść więcej surowych roślin. Jest to prosta recepta. Nie musisz odżywiać się w 100%, ale musisz być konsekwentna w swoich postanowieniach i trwać w nich do końca życia. Oby smak świeżych daktyli zrekompensował ci ten trud.