JAK POZBYĆ SIĘ BLIZN?

#blizny #tips

Zrzut ekranu 2016-05-19 o 12.02.15

 

W gimnazjum pierwszy raz doznałam samookaleczenia. Byłam taka przygnębiona, że moje oceny nie są takie, jakich się po mnie spodziewano, że nie wytrzymałam tych krzyków i oskarżeń i wbiłam z całej siły paznokcie w rękę. Przeciągnęłam po całości i powstała rubinowa pręga, która na pewno w żaden sposób nie dodawała mi uroku. Na szczęście przyniosła ona ukojenie i ciszę. Na jednej bliźnie się nie skończyło, bo przeskok z prestiżowego prywatnego gimnazjum do najgorszego w mieście prywatnego liceum okazał się najgorszym koszmarem mego życia. Rówieśnicy od samego początku trzymali się ode mnie z daleka. Starsi i dzieci z pod ciemnej gwiazdy atakowali na każdym kroku. Przemoc słowna, popychanie, wyzwiska i śmiech. Katowałam siebie, aby móc odreagować. Początkowo nauczyciele myśleli, że hoduję koty, ale ktoś puścił parę z ust i zaczęto próbować przemówić mi do rozsądku. Kolega straszył, że nikt mnie nie przyjmie do pracy, bo takie blizny nie znikają. Zostają na zawsze.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ostatnia klasa liceum plastycznego. 2011 rok

Egzamin dyplomowy. Proszę zwrócić uwagę na lewą rękę. Jest sina i cała w charakterystyczne blizny. To zdjęcie zrobił mi nauczyciel, ale mam na sobie ubrania w rozmiarze 38. Trochę przytyłam, bo w grudniu byłam chudsza. Mogę ważyć 85 kilogramów, bo za kilka tygodni wydarzy się wypadek i będę podawać swoją wagę w szpitalu. Czułam się z nią bardzo źle. Winna i bardzo „otyła”. Bardzo mi dziś żal tej dziewczyny ze zdjęć.

-poraniona-down

Dla porównania zdjęcie dłoni z dnia wczorajszego. Rok 2016

Wciąż widać delikatne, białe smugi, ale jest ich znacznie mniej i trzeba mocno wytężyć wzrok. Jak pozbyłam się blizn?

Naturalny sposób odżywiania – witariański weganizm

Nie zaskoczę tu nikogo, jeśli znów przypiszę pro zdrowotne właściwości diecie witariańskiej – wegańskiej. Dokładnie w 2011 roku zaczęłam inwestować czas i pieniądze w zapoznawanie się w sekrety raw food i weganizmu. Próba wyleczenia zaburzeń odżywiania i odzyskania radości, harmonii i spokoju na talerzu. Dokonał się cud, bo właściwie odżywiane ciało ( surowymi roślinami ) potrafi się uzdrawiać i naprawiać. W 2012 roku spróbowałam pierwszy raz uczty sokowej, która uzdrowiła mi wątrobę i nerki, które prawdopodobnie bulimia i pro anorektyczne tabletki doprowadziły do nieciekawego stanu. Dieta to podstawa! Zdrowa, naturalna dieta ( nie musi być koniecznie wegańska ) bazująca w ponad 50% na surowiźnie.

Świeży sok z cytryny

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny przyłożony na blizny potrafi rozjaśnić je, ale praktykę trzeba powtarzać często.

Niepasteryzowany miód

Również miód ma działanie matujące blizny. Możesz sobie w ten sposób pomóc, rozsmarowując go na bliznach.

Olej kokosowy virgin

A co z bliznami po operacjach? Czy można je jakoś zlikwidować? Mi się udało w znacznym stopniu zmniejszyć widoczność blizny po operacji kolana, dzięki smarowaniu jej olejem kokosowym.