CO TO JEST DIETA WEGETARIAŃSKA?

#dieta wegetariańska #raw guide

Zrzut ekranu 2016-03-14 o 05.04.21

Dieta wegetariańska skreśla całkowicie mięso  z naszego jadłospisu. Mięsem nazywamy martwe ciała zwierząt: ptaków, ssaków, ryb, płazów, skorupiaków, gadów i insektów. Tak, owoce morza też nie są roślinami. Z pułapek czyhających na vege jest czerwony barwnik – koszenila wytwarzana z mszyc, żelatyna w żelkach i żywności przetworzonej oraz podpuszczka w niektórych serach.

Jak wspomniałam w poprzednim wpisie witarianizm nie wyklucza żadnego z głównych stylów odżywiania współczesnej cywilizacji. Dieta wegetariańska w wydaniu raw składa się z jadalnych części roślin, a dodatkowo niepasteryzowanego nabiału, surowych jajek i niepasteryzowanego miodu. W takim wydaniu te produkty są mniej szkodliwe, chociaż nabiał w dalszym ciągu niepotrzebny dla dorosłego ssaka. W przypadku jajek może wystąpić  ryzyko zarażenia się salmonellą. Jajka nie mogą pochodzić z hodowli masowej, a z organicznej lub od lokalnego farmera. Niepasteryzowane sery można kupić na lokalnych bazarach.

Najbardziej znaną przedstawicielką raw wegetarianizmu jest ex modelka Carol Alt. Drugą osobą był Satya Sai Baba. Polecam stronę Zostań Vege, jeśli nie jesteś wegetarianką, a myślisz o zmianie diety na poważnie.