TERAZ MYJĘ WŁOSY MYDŁEM!

#aleppo #beauty #mydło #myję włosy mydłem #włosy

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wpis na temat bardzo naturalnego sposobu na mycie włosów mąką bije rekordy odsłon! Zobaczymy, czy nowa metoda, którą stosuję, również się spodoba czytelniczkom i czytelnikom. Odstawiłam mąkę, po tym jak kilka razy dodałam ciepłą wodę ( koniecznie musi być zimna ) i miałam posklejane włosy ciastem! Rozczesuje się to kilka godzin, a efekt jest na tyle żałosny, że lepiej nie wychodzić z domu przez dwa dni! Nie chciałam wracać do szamponów naładowanych syntetycznymi substancjami. Szukałam prostoty!

MashAllah! Otrzymałam w prezencie czarne mydło Aleppo, które od dawna mnie intrygowało. Latem podkradałam go od siostry, ale myślałam, że jego właściwości odnoszą się wyłącznie do namydlania ciała … Nie przeszło mi przez myśl, że mogę umyć nim włosy!

Zmoczyłam włosy wodą, jak to mam w zwyczaju.Nabrałam na palce odrobinę ciemno zielonej mazi i wmasowałam. Pod wpływem kontaktu z wodą przemieniła się w pianę. Wmasowałam ją w głowę. Spłukałam. Wysuszyłam i … Byłam bardzo zadowolona z efektu!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Produkuje się je z oleju oliwkowego, który łączy się z ługiem sodowym pozyskiwanym z soli morskiej. W końcowej fazie procesu dodaje się olej laurynowy ( od 5 % do 75 %). Im więcej procentów, tym mydło jest bardziej wartościowe. Następne odlewa się ług. Poddaje filtracji wodą i powstaje zielona masa, którą widzisz na zdjęciu.  Następnie suszy się je i kroi w kostki.

Tego dowiedziałam się niestety zdecydowanie później, kiedy zrobiłam dokładniejszy research … Niestety oryginalne mydło Aleppo nie zawiera w sobie gliceryny, barwników, syntetycznych substancji zapachowych, konserwantów i tłuszczy zwierzęcych!

Z tego, co się zorientowałam, to w składzie mojego mydła występuje: stearynian sodu, sorbitol, zapach sztuczny, karmel, benzoesan sodu i sorbinian potasu. A więc muszę kupić prawdziwe mydełko w kostce i uzupełnić wpis o nowe informacje i wrażenia.

Prawdziwe mydło powinno mieć tylko 4 składniki. Podróbki zawierają olej palmowy, zamiast oleju z oliwek; chemiczną glicerynę i aromaty. Mydła krócej leżakują. Producenci podróbek dodają inne surowce roślinne, perfumy syntetyczne, barwniki, aby zrekompensować słabszą jakość mydła.  A więc mam podróbkę!