GORYLE TO NIE WEGANIE!

#goryle #goryle jedzą mięso #mity #vidiary #weganie #weganizm

09f7f5a7db933a9a6fc7c33cfc8c0f24

Najczęściej zadawane pytanie przez wszystkożerców w stronę ludzie na diecie wegańskiej brzmi „A skąd bierzesz białko?„.

Zaleca się odpowiadać pytaniem na pytanie ” A skąd bierze białko goryl?”

Mit białka został obalony już kilkukrotnie. Nastała era przejadania się węglowodanami.

Jednak nie to mnie niepokoi, a schemat, powielany przez większość ludzi zainteresowanych tym stylem odżywiania.

f9e143722c23d93d9da279885a7e6d09

W przedszkolu uporczywie wmawiano mi, że wiewiórki zapadają w sen zimowy i żywią się wyłącznie orzechami, a jeże mają kolce, aby nabijać na nie spadające owoce … Podobnym nonsensem jest historia gorylów – symboli siły i zdrowia dla wielu wegan! Dieta wegańska wyklucza spożywanie produktów odzwierzęcych, a nasz dziki bohater nie żywi się wyłącznie liśćmi, korzeniami i owocami!

Kto oglądał Tarzana Disney’a, ten pamięta wysokie kopce termitów, gdzie goryle przesiadywały i wydłubywały larwy za pomocą długich patyków. Wprawdzie to tylko 3% ich pożywienia „mięsnego”, ale moim zdaniem wyklucza branie tych zwierząt nawet za wegetarian!

gorillas3_table1

Jest kilka rodzajów goryli. Jak pokazuje tabelka, w zależności od miejsca zamieszkania, różni się ilość spożywanych owoców, liści, pędów, korzeni, mrówek i innych insektów. W diecie goryli pojawia się także mięso, chociaż głównie w okresach głodu lub jako urozmaicenie roślinnej diety. Nie zabijają one dużych zwierząt, tylko mniejsze: małpy, węże, gryzonie i niewielkie antylopy dujker.


 

http://seaworld.org/animal-info/animal-infobooks/gorilla/diet-and-eating-habits/

„pigmeje naśladują czasem wołanie dujkera, żeby zwabić goryle, ta niewielka antylopa stanowi bowiem ich ulubioną zdobycz”. str 96 Jane Goodall ” Mądość i cuda świata rośłin”.