3 RODZAJE GŁODÓWKI I ICH KORZYŚCI DLA ZDROWIA

#fasting #głodówka #głodówka kokosowa #głodówka wodna #raw guide #sucha głodówka #woda kokosowa

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nie jestem przeciwniczką głodówki. Stosuję je w miesiącu ramadan, jak i podczas krótkich detoksów. Odizolowanie organizmu od jedzenia uaktywnia proces samoleczenia, oczyszczania organizmu oraz doskonalenia duchowego.

Pod pojęciem „głodówki” należy rozumieć dobrowolną rezygnację z przyjmowania pożywienia, a w szczególnych przypadkach również wody. Okres głodowania nie może prowadzić do wyniszczenia organizmu, dlatego zaleca się maksymalnie 40 dni.

Zdecydowanie dłużej można odżywiać się samymi sokami, bo aż 100 dni.

Zrzut ekranu 2016-01-13 o 16.38.25

Głodówka wodna ogranicza się do picia wyłącznie wody przez okres max. 40 dni.

Nie wolno sięgać po: kawę, napoje gazowane, napoje energetyczne, herbaty i soki.

Głodówka jest formą naturalnej terapii oczyszczającej, uleczającej organizm z chorób i spowalniającej starzenie. Praktykował ją min. filozof Hipokrates, prorocy Jezus i Mahomet, jak i współcześnie Paul C. Bragg, czy lekarz Malachow. Wzmianki o głodówkach przewijają się w literaturze na temat witariańskiej diety min. u Tonya Zavasty, czy Markusa Rothranza. Wiąże się to z obserwacją otaczającej nas przyrody, praktyk leczniczych dzikich zwierząt, jak i powrotu do naturalnych metod starożytnych cywilizacji.

Głodówka wymaga wielkiej siły woli. W pierwszych dniach dochodzi do walki umysłu z ciałem. Człowiek bez pożywienia czuje dyskomfort. Ubywa nam sił, towarzyszą zawroty i uporczywe bóle głowy, co zamiast wywoływać uśmiech na twarzy, wywołuje niepokój. Nie da się jednak porównać tego ‚niewielkiego’ dyskomfortu do bólu i cierpienia związanym z chorobą.

Choroba to czas na przerwę, moment odpoczynku, którego domaga się przeciążony tempem życia, stresem i nieodpowiednim żywieniem organizm. Powinniśmy zwolnić i umożliwić mu samouleczenie. Większość współczesnych medykamentów likwiduje jedynie objawy choroby, a nie jej źródło. To, co najczęściej nam dolega: kaszel, katar, flegma, ropa, alergia, reumatyzm, niedomagania różnych narządów to próba wyrzucenia nagromadzonych odpadów i toksyn.

Większość chorób bierze się ze złego odżywiania i przejedzenia! Po zakończeniu głodówki należy zmienić swój styl życia!

Kiedy wstrzymujemy pokarm, cała energia, która była przeznaczona do przetwarzania konsumowanego przez nas pożywienia, zostaje skierowana do usuwania toksyn, pasożytów, pestycydów, metali ciężkich i trujących złogów. Wszystkiego, co jest nam zbędne i przez co ciało traci odporność.

Jak reaguje organizm na brak pożywienia?

W pierwszych dniach podejmuje przegląd generalny swoich rezerw. Pozyskuje energię potrzebną do podtrzymywania funkcji życiowych z nagromadzonego tłuszczu, a także pozbywa się wszystkiego, co zbędne i chore! Im dłużej powstrzymujemy się od jedzenia, tym więcej odłożonych latami złogów jest wstanie być usuniętych np. zgrubienia, ogniska ropne pod zębami, krosty, guzy, obumarłe komórki … W tym czasie doprowadza do właściwego funkcjonowania wszystkie organy, które miały jakiekolwiek wady we właściwym funkcjonowaniu.

Drugim pozytywnych efektem głodówki jest czas regeneracji dla przewodu pokarmowego!

Najważniejsze jest nastawienie. Jeśli myślimy o tym w pozytywny sposób, nie będzie dla nas utrapieniem. Największą zmorą okaże się głód psychiczny, czy strach przed śmiercią głodową. Prawdziwe uczucie głodu towarzyszy zazwyczaj wyłącznie przez pierwsze 3 dni. Później organizm wyłącza ten sygnał.

Organizm przedstawia się na odżywianie wewnętrzne po 10 dniach. To minimum, którego warto się podjąć. Po 40 dniach głodzenie organizmu rozpocznie wyniszczające zmiany, dlatego nie warto ryzykować.

Przykładowe dolegliwości, które leczy głodówka to: zaburzenia przemiany materii, nadwaga, artretyzm, reumatyzm, choroby trzustki, choroby żołądka, choroby jelit, choroby wątroby i woreczka żółciowego, choroby wieńcowe, choroby serca związane z nadmiarem cholesterolu, wysokie / niskie ciśnienie, zapalenie żył i inne zapalenia, zatrucia pokarmowe, zatrucia metalami ciężkimi, zatrucia lekami, alergie, katar sienny, choroby skóry, zaburzenia w miesiączkowaniu, bezsenność, czy zapalenie nerwów.

Przeciwwskazania do prowadzenia głodówek: osłabienie starcze, gruźlica, nowotwory, silna nadczynność tarczycy, choroby psychiczne ( zwłaszcza anorektycy i bulimicy ), osoby z niedowagą i dzieci poniżej 10 roku życia.

Jaką wodę należy przez ten czas pić?

Powinna być to woda źródlana, nisko mineralizowana, bez gazu, przefiltrowana przez szklany filtr.

 

SUCHA

Pierwszy raz z głodówką suchą zetknęłam się po konwersji, podczas pierwszego postu w ramadanie. Od wschodu do zachodu trwa post, który nie pozwala spożywać jedzenia, ani wody! Dopiero później spotkałam się z terminem „suchej głodówki” w literaturze o witarianiźmie i na forach dyskusyjnych. W przeciwieństwie do muzułmanów, zwolennicy tej metody pościli przez dobę, a nawet kilka dni! Nie należy rzucać się na głęboką wodę, bowiem specjaliści odradzają post powyżej 5 dni, gdyż występuje wysokie ryzyko odwodnienia i śmierci. Niektórym ludziom udało się przeżyć 14 dni bez wody, ale każdy robił to na własne ryzyko. Osoby bardzo zanieczyszczone standardowym sposobem odżywiania, jak używkami nie powinny sięgać po tą metodę, ponieważ trucizny mogą doprowadzić do śmierci po jednym dniu.

Dlaczego sucha głodówka jest lepsza od wodnej?

W XVIII wiecznej Europie sucha głodówka została rozpowszechniona dzięk farmerowi i naturopacie Johannes Schroth.

W 1922 roku profesor Arnold Ehret ogłosił, że im mniej pijemy, tym głodówka przynosi lepsze rezultaty!

W Rosji rozsławił ją Porfiry Ivanov, który zalecał stosować głodówkę przez 42 godzinny raz w tygodniu dla zdrowia i wigoru, a suchą głodówkę przeprowadzać przez tydzień, a nawet dłużej. Najwięcej informacji pochodzi z Rosji. W Stanach jednym z propagatorów był witariański guru David Wolfe.

Suchy post przeprowadza każdy z nas podczas snu, a więc nie jest to nic nieznanego dla organizmu. Budzimy się zazwyczaj z typowymi objawami dla głodówki: nieświeży oddech, dziwny posmak w ustach, a język może być pokryty białą wydzieliną.

Całkowita abstynencja od żywności i wody została całkowicie przebadana w Rosji. Wyniki wskazywały na poprawę zdrowia i wyglądu.

Oleg Vinogradov, autor książki ” Sucha Głodówka ” jest przekonany, że taki post nie tylko pokonuje choroby, ale także likwiduje objawy starzenia się, jak zmarszczki. Cytuję „Jeśli w wieku 70 lat wyglądasz na swój wiek, to wykorzystujesz w pełni potencjału swego ciała. Jeśli w wieku 70 lat wyglądasz na 50latka, to wykorzystujesz tylko część potencjału, bo jesteś przejedzony. Jeśli w wieku 70 lat wyglądasz, tak jakbyś miał 30 lat, wciąż zjadasz za dużo. Jeśli mając tyle lat, wciąż przypominasz 17latka to znalazłeś optymalną drogę do zdrowia i długowieczności. Wszystko uzależnione jest od zachowania równowagi od jedzenia i niejedzenia.”.

Syberyjski lekarz Sergey Filonov organizuje takie głodówki, podczas nadzoruje pacjentów. Jakiekolwiek pokarmy, czy płyny są zabronione. Nawet jakikolwiek kontakt z wodą, jak prysznic, czy mycie zębów. Wszystkie choroby, schorzenia i martwe tkanki zostają rozbite i wydalone z organizmu w bardzo krótkim czasie.

Odwodnienie powoduje rywalizację pomiędzy zdrowymi komórkami, a czynnikami chorobotwórczymi o wodę. Żaden stan zapalny nie przetrwa bez wody. Wilgotne środowisko jest idealne dla rozmnażania się chorobotwórczych bakterii, wirusów i robaków. Niedobór wody wypala je, niczym ogień, a ich pozostałości zostają wydalone z organizmu. Głodówka wodna jest wstanie również pomóc, ale będzie to trwało zdecydowanie dłużej.

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że 1 dzień suchej głodówki to 5 dni głodówki wodnej. 

Idea odwodnienia organizmu przeraża większość ludzi, gdyż zalecenia o piciu 8 szklanek wody dziennie mocno się zakorzeniły w naszych umysłach. Taka ilość wody jest dobra dla osób spożywających wyłącznie gotowane pokarmy. Potrawy gotowane wprowadzają dużą ilość toksyn do organizmu, a kiedy przeprowadzimy proces dehydratacji, stężenie toksyn wzrośnie. Woda rozcieńcza toksyny. Im więcej toksyn znajduje się w Twoim ciele, tym więcej potrzebujesz wody. Im mniej masz w sobie toksyn, tym potrzebujesz mniej wody!

Jak wiecie z wpisu na temat picia wody z solą, zwykła woda wcale nie nawadnia organizmu. Potrzeba wody bogatej w elektrolity, a taka woda występuje obficie w surowych roślinach.

Ciało dorosłego człowieka składa się z 70% wody. W łonie matki płód człowieka składa się w 99% z wody. Kiedy dziecko się rodzi ilość woda zmniejsza się do 90%. Z wiekiem wysychamy … Osoby w podeszłym wieku składają się w 50% z wody. Winą jest złe odżywianie i picie złej wody.

Najlepszy rodzaj wody znajdziesz w organicznych owocach, liściach i warzywach. Kiedy odżywiasz się surowizną już od kilku lat, unikasz gotowanego pokarmu lub wogule nie patrzysz w jego stronę, jesteś już na tyle uwolniona od toksyn, że nie musisz pić wody. Będziesz czerpała ją z roślin, które spożywasz w ciągu dnia.

Natomiast Valery Mamonov pisze, że „Podczas postu na wodzie, wszystkie toksyczne depozyty są wypłukiwane z wodą, którą pijemy. Woda ta musi zostać przetworzona, co znowu wymaga wykorzystania energii w organiźmie, w celu wniknięcia w tkanki komórek. Podczas suchej głodówki, nie ma dopływu wody, a ta która jest w moczu, kale, pocie to woda metaboliczna, która pochodzi z procesu metabolizmu węglowodanów, tłuszczu i białka.Odpady są wypłukiwane z wnętrza komórek są wypłukiwane z wodą metaboliczną, co ułatwia proces eliminacji.

Doktor Sergey Filonov z obszaru Ałtaj na Syberii, nadzorował suche głodówki przez 15 lat i pomógł setce potrzebującym. Według niego mimo, że nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań naukowych, to twierdzi, że suchy post jest najskuteczniejszą metodą leczniczą.

Podczas suchej głodówki organizm człowieka przypomina wielbłąda. Jego garb przechowuje tłuszcz, nie wodę. Woda jest przechowywana w krwiobiegu zwierzęcia. Nasze „garby”, jak mówi doktor Filonov to nadmiar tłuszczu i chorych tkanek. Podczas takiego postu, ciało sentetyzuje wodę z atmosfery.

Rosyjscy badacze uważają, że suchy post jest 3 razy skuteczniejszy od postu na wodzie.

Słynny rosyjski naturopata G.P. Malakhov w swojej książce wyznał, że sucha głodówka pomaga pozbyć się kamieni nerkowych.

Poprawia się również wygląd skóry. Nie tylko wypycha toksyny, ale absorbuje wilgoć z powietrza. Sucha głodówka oczyszcza wszystkie kanały skóry, co ułatwia jej funkcjonalność. Po za tym cofają się oznaki starzenia się skóry. Efekt ten zostanie utrzymany, jeśli po zakończeniu postu zostaniemy na surowej diecie roślinnej i będziemy powstrzymywać się od jedzenia i wody przez kilka godzin dziennie. Ta metoda nie sprawdzi się w przypadku osób powracających do starych przyzwyczajeń.

Pamiętaj, że po zakończeniu suchej głodówki ciało będzie, niczym jak niemowlęcia. Należy przerwać post wodą lub zielonymi sokami. I stopniowo wprowadzać inne pożywienie. Nie rzucaj się na jedzenie, jak wygłodniałe zwierzę, bo możesz przepłacić to życiem. I będzie na mnie.

KOKS

Ostatnia propozycja to głodówka na wodzie kokosowej. Nie kartonikowej, czy puszkowanej. Taka woda jest niezdrowa i martwa. Woda musi pochodzić z wnętrza młodego kokosa. Jej skład jest niemal identyczny, jak osocze ludzkiej krwi. Taka woda doskonale nawadnia, dostarcza witaminy C i witamin z grupy B, białka, wapnia, żelaza, magnezu, potasu, cynku, a więc można się nią odżywiać znacznie dłużej, niż zwykłą wodą.


źródła: glodówka.pl / „Lecznicza Głodówka” G.P. Malachow / „Cud Głodówki” Paul C. Bragg / „Żywe Jedzenia Albo, Dlaczego Krowy Są Drapieżnikami ” Paweł Sebastjanowicz  / „Quantum Eating” Tonya Zavasta