DLACZEGO PIJĘ CIEPŁĄ WODĘ Z SOLĄ?

#czarna sól #detoks #detox #master cleanse #metale ciężkie #nawodnienie #oczyszczanie #sól himalajska #sól kala namak #tips #woda #woda z solą

SAMSUNG CAMERA PICTURES

O piciu wody z solą dowiedziałam się z książki „Master Cleanse” i oczywiście wypróbowałam na sobie! Na początku dodawałam jej zbyt mało, aby poczuć efekty oczyszczające, ale kiedy podniosłam dawkę zrozumiałam sens tej metody. Nie jest to popularne, ale skuteczne i dlatego pomyślałam, że będziecie zainteresowani tym tematem. Na zdjęciu woda z czarną solą „kala namak”.


Dlaczego piję ciepłą wodę z solą?

1 . Oczyszcza organizm z toksyn.

Poprawia pracę jelit, oczyszcza wątrobę, ale także usuwa metale ciężkie. Polecam pić podczas uczty sokowej i głodówki.

2. Nawadnia organizm.

Nakłaniają nas non stop do picia wody, bo ciało człowieka to w końcu głównie woda … Tylko zapominają wspomnieć, że byle woda, nic nie da! Woda z butelki, czy z kranu nie jest zbytnio mineralizowana, a pocenie / oddawanie moczu pozbawia nas mikroelementów. Wyjałowiona woda zaburza gospodarkę wodno – elektrolitową, przez co jest gorzej wchłaniania przez nasze komórki. Sól kuchenna wstrzymuje wodę w organiźmie, ale sole naturalne działają odwrotnie np. himalajska, czy czarna.

3. Poprawia trawienie.

Słony smak aktywuje ślinianki, pobudza enzymy trawienne i wydzielanie kwasu żołądkowe, dzięki czemu przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom i wzdęciom.

4. Dostarcza minerałów.

W soli himalajskiej znajdziemy aż 84 naturalne minerały i pierwiastki. Zajrzyj na tą stronę, jeśli nie wierzysz. Na temat soli czarnej (krystaliczna czarna sól himalajska ) znalazłam bardzo zbliżone informacje. Nie polecam spożywania soli morskiej, ponieważ może być zanieczyszczona metalami ciężkimi ( jak wszystko, co pochodzi z mórz i oceanów).

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jak przygotować napój?

Do szklanki z ciepłą wodą ( temperatura nie wyższa, niż 42st Celsjusza ) wsyp 1/4 łyżeczki do 2 łyżeczek soli himalajskiej / lub kala namak. Zamieszaj. Wypij na czczo lub przed snem. Nie zapominaj o dodatkowych litrach wody ( minimum 2 litry dziennie ). Po 7 dniach zrób przerwę i wróć do kuracji po następnym  tygodniu.


 

źródła: http://motywatordietetyczny.pl/2015/09/woda-z-sola-oczyszczaj-organizm-kazdego-dnia/ / http://sekrety-zdrowia.org/dlaczego-warto-pic-wode-z-odrobina-soli-naturalnej http://martabrzoza.pl/porady/odwodnienie-sama-woda-nic-nie-pomoze/