CO TO JEST ZIEMIA OKRZEMKOWA?

#food review #kolagen #krzem #metale ciężkie #osteporoza #pasożyty #próchnica #super foods #zęby #ziemia okrzemkowa

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nie przypomina ziemi z ogrodu. Nie jest brudna, czarna, ani brązowa. Nie ma w niej dżdżownic, czy kamyczków. Przypomina startą kredę i w smaku jest łudząco do niej podobna.


A to dlaczego?

Ziemia okrzemkowa to naturalnie uformowana mineralna skała, składająca się z pancerzyków glonów jednokomórkowych „okrzemek”! Produkt sprzed ponad 30 milionów lat, a więc prehistoria …

Dlaczego się na to skusiłam?

1 . To naturalne źródło krzemu, którego w okresie zimowym brakuje w mojej diecie. Przypomnę, że ten mikroelement jest potrzebny do: budowy / wzmacniania tkanek chrzęstnych, ścięgien, naczyń krwionośnych, kości, poprawia funkcjonalność serca, wątroby i płuc. Krzem wzmacnia włosy i paznokcie, co zaobserwowałam po kilku dniach! A więc, działa!

2. Wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy, czyli zmniejsza ryzyko pojawienia się urazów i złamań. A po dwukrotnej kontuzji kolana jestem na to narażona.

3. Wspomaga tworzenie się kolagenu i elastyny, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, a także poprawia stan tkanek chrzęstnych, ścięgien i wiązadeł.

4. Spożywanie ziemi okrzemkowej odwraca osteoporozę!! No dobrze, nie zauważyłam u siebie krzywienia kończyn i przy diecie ubogiej w odzwierzęce produkty nie jestem nawet na to narażona, ale na pewno znasz osoby, które się z tym borykają.

5. Eliminuje pasożyty, robaki, złe bakterie ( E-Coli ), wirusy, pestycydy, pozostałości po lekach, pleśnie i grzyby z organizmu! Wydamy je wraz z kałem. Ważne dla osób, które zdecydowały się na anty pasożytniczy detox! Ziemia nie zabija obecnych w jelitach pożytecznych bakterii!

6.  Oczyszcza z metali ciężkich. Tak, samo jak chlorella i sok z trawy pszenicznej! A metale to nie tylko: ryby i szczepionki! Pojawiają się w przedmiotach domowego użytku, puszkach i powietrzu.

7. Wymiatają z jelit zanieczyszczenia i złogi, które tam się zastały. Nie uszkadzają przy tym błon śluzowatych i ścian jelita. Pamiętaj, że potrzeba na to czasu. Zajmie to zapewne kilka miesięcy, nie tydzień.

8. Podobno ogranicza apetyt, co przekłada się na zmniejszenie wagi. To całkiem możliwe, bo po wypiciu wody z dodatkiem białego proszku nie mam ochoty na nic dodatkowego ( czyt. soku).

9. Zapobiega próchnicy. Można dodać ją do pasty i masować szczoteczką zęby. Chroni dziąsła przed krwawieniem.

Ile można jej jeść?

Należy rozpoczynać od niewielkich ilości – 1 łyżeczki,  stopniowo podnosić dawkę do max 2 łyżek dziennie. Najważniejsze jest nawadnianie organizmu 2-3 litry wody oraz dodatkowo zielona herbata lub czystek.


 

źródła: http://www.naturalna-medycyna.com.pl/korzystne-wlasciwosci-spozywczej-ziemi-okrzemkowej-ziemia-okrzemkowa-amorficzna-spoywcza.html