29 GRUDNIA BILANS 100% RAW

#bilans 100% raw #food diary #zaburzenia odżywiania

bkln vbW okresie, kiedy rodzina obchodziła grudniowe święta nieco poszalałam z pierogami, uszkami, gołąbkami i makowcem. Przejadłam się do granic nieprzyzwoitości. Napuchłam, jak balon.

Zrzut ekranu 2015-12-30 o 03.31.49

Czasem można sobie zaszaleć … Byle nie za często 😉 Ja niestety w tym roku miałam wiele porażek żywieniowych, ale nigdy się nie poddawałam i nie poddam! Walczę ze swoimi zaburzeniami, słabościami, depresjami … W styczniu minie 5 lat, odkąd przestawiłam się ze standardowej wegetariańskiej diety na roślinną z wpływami witariańskimi. 4 rok odkąd zdecydowałam się żywić głównie / tylko surowymi roślinami. Czasem wychodziło mi to lepiej, czasem gorzej. Moje żywieniowe wybory odzwierciadlały wydarzenia z życia osobistego. Ostatnie dwa lata były najbardziej toksyczne i stresujące, a dla Zaburzonej każdy cios to pretekst do popełnienia przestępstwa na samym sobie. Zwróciłam się o wsparcie do Boga. W momencie, kiedy odsunęłam się od praktykowania, zaczęło się wszystko sypać. Zawsze powtarzałam, że wybrałam dietę raw, aby pokonać demony w moim umyśle, ale wstydziłam się mówić głośniej o Bogu, który mnie na ten styl żywienia nakierował. Modlitwa pomaga się wyciszyć. Praktyka przypomina o tym, aby szanować swoje ciało i otaczające nas zwierzęta.


Tymczasem dzielę się z Tobą moim wczorajszym bilansem. Całkiem witariańskim. Prorok powiedział, aby się nie przejadać. W żołądku musi pozostać miejsce na wodę i powietrze. Podobnie wypowiadał się Sai. Powinniśmy jeść tylko tyle, ile zmieści się nam w obu garściach, złączonych razem. Przypuszczam, że jednorazowo. Warunek jest taki, że  to zdrowe, wartościowe pożywienie. Surowizna szybciej zasyca i dostarcza zdecydowanie więcej energii, niż martwy pokarm w tej samej ilości. Zwłaszcza, jeśli w menu przeważają zielone liście, niesłodkie owoce, czy namoczone nasiona. Słodkie owoce bardzo szybko zostają strawione, przez co jestem po nich non stop głodna … A mimo to jem ich sporo! Nie wiem skąd plotki, że żywię się samymi tłuszczami.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dzień powitałam 2 pomarańczami.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Świeża woda z wnętrza młodego kokosa zielonego. To była tylko 1 szklanka.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Sałatka z miąższu młodego kokosa, mango, liście mięty, jagody goji i nasiona chia.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Sałatka warzywna – moja ulubiona: sałata, rukola, pomidory, cebula, czarne oliwki i suszone pomidorki.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Smoothie 500 ml – 3 banany, 2/3 awokado, truskawki mrożone i woda

  • batonik raw bite „spice lime”

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mandarynki. Sztuk 9

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Smoothie z mrożonych wiśni 1 szklanka, 2 banany, surowe kakao, woda.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ostatnie laski karobu, które zamówiłam z okazji urodzin. Super słodki smak, ale trudno się je gryzie. Mają kamienne pestki.