10 GRUDNIA BILANS 100% RAW

#bilans 100% raw #food diary

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wczoraj otworzyłam swojego pierwszego w życiu świeżego duriana, mimo dwóch nieprzyjemnych doświadczeń w przeszłości. A jednak świeży owoc to nie to samo, co mrożony, czy rozmrożony w cieście. I tak dzień mi zleciał na rozkoszowaniu się jego specyficznym smakiem … Budyń waniliowy z dodatkiem cebuli. To jest to!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Drugim hitem dnia był raw tort makowy, który stworzyłam w ramach #witariańskiejwigilii Przepis wymyślałam sama, kierując się intuicją i doświadczeniem. Wyszedł naprawdę cudownie. Jestem z siebie dumna. Mam nadzieję, że i Tobie posmakuje.


  • 1 szklanka zielonego smoothie
  • durian – żółty miąższ
  • witariański tort makowy ( kilka kawałków )
  • 2 szklanki czekoladowo bananowego szejka

 

W sumie mało dziś zjadłam, ale durian okazał się bardzo sycący, a tort makowy bardzo tłusty! To MIT, że ja uwielbiam się objadać dzień w dzień orzechami i nasionami. Wydaje mi się, że we wcześniejszych latach witarianizmu jadłam ich zdecydowanie więcej … A i tak wszystko zależy od zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze. Każdego dnia sięgam, po coś innego.  Aktywności fizycznej nie było, bo naciągnęłam sobie coś w stopie i trudno mi chodzić, a co dopiero machać nogami na orbitreku.