Dlaczego podajesz dziecku cukier na śniadanie? #Apetyt na szkołę

#apetyt na szkołę #biedronka #loupe #mlekołaki #płatki do mleka

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Będąc kilka dni temu na zakupach w Biedronce osłupiałam na widok stoiska szkolnego. No tak, przecież już niedługo 1 września! Zapomniałam, że już najwyższy czas przekonać rodziców o zakupie „zdrowych” przekąsek w formie batoników i rogalików.

Zrzut ekranu 2015-08-18 o 16.27.37 Zrzut ekranu 2015-08-18 o 16.27.30 Zrzut ekranu 2015-08-18 o 16.27.24

Córka zieloną sałatką się nie naje, lepiej niech zapcha głód białą mąką przekładaną cukrem. Obowiązkowym punktem najważniejszego posiłku dnia są płatkami lub chrupki do mleka. Wszystkie bogate w syntetycznie odtworzone witaminy, niczym w suplementach. Wycofanie ze sklepików wszelkich słodyczy i automatów nie dało nam nic, bo producenci pakują swoje słodkie wyroby do tornistrów przy pomocy rąk rodziców.  Dzieci nie będą miały wysokiej odporności, ani nie będą miały zapału do nauki jeśli rodzice nie zaczną rozumieć jak wielką krzywdę wyrządzają potomstwu, uzależniając je od białego cukru i syntetycznych słodzików.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Kupiłam płatki śniadaniowe Mlekołaki – Dzikie Chrupki za 3,19 złotych! Wielka torba 300 g ( w większości wypełniona powietrzem ) z czekoladowymi misiami.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wartościowsze informacje na temat dzikich zwierząt znajdziesz w Animal Plant. 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

68% mąki ( pszenna pełnoziarnista, kukurydziana, ryżowa ),

Cukier

Glukoza

Kakao 7,2%

Tłuszcz palmowy

Czekolada mleczna 1,4 % ( zapomnieli opisać skład czekolady – zapewne mleko, lecytyna sojowa, cukier )

Sól

Lecytyna sojowa

Aromaty

Witamina C, niacyna, kwas pantotenowy, witamina B6, ryboflamina, tiamina, kwas foliowy, witamina B12


Przynajmniej producent nie kłamie i w mąkach nie ma zwykłej pszennej. Niestety na drugim miejscu jest tu cukier biały i dodatkowa substancja słodząca glukoza! Podkreśliłam też kakao, bowiem to tylko naturalne źródło smaku czekolady, bo prażone ziarno kakaowca nie ma już witamin i minerałów. Tłuszcz palmowy przyczynia się do wymierania orangutanów, ale nie niedźwiadków, więc to nic złego. Znikomy procent czekolady mlecznej, gdzie znowu występuje cukier, ale o tym producent najwyraźniej nie musi informować. Szczypta zwykłej soli i lecytyny sojowej ( GMO). Na zakończenie aromaty ( sztuczne, czy naturalne?) oraz syntetyczne dodatki witaminowe, które mają podnieść atrakcyjność produktu, aby mógł reklamować się, jako zdrowy. Syntetyczne witaminy zawierają syntetyczne związki chemiczne, które nasze ciała nie zawsze przyswajają, gdyż nie występują one w przyrodzie. Ale o tym opowiem w oddzielnym wpisie!!


Co zamiast chrupków, ale z nutą czekolady? Mogę zaproponować:

supercocosmoothieKokosowo kakaowe super smoothie 

1jogurtczekoo

Bananowo czekoladowy jogurt  1zigfdCzekoladowo Wiśniowe Smoothie 1czekoladowesmothieaniCzekoladowo szpinakowe smoothie cghoCzekoladowo bananowe smoothie 3-tileWitariańskie czekoladowe smoothie 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Witariańska czekoladowa „kaszka manna” buraczanenicBuraczane smoothie z nutą czekolady 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Czekoladowa smoothie bowl z roślinnym białkiem 

Jeśli wyrazicie na to ochotę z przyjemnością zaprezentuję wartościowe i zdrowe pomysły na śniadanie w wydaniu wegańskim i witariańskim. Postaram się, aby nie były zbyt skomplikowane, ani kosztowne. Mimo wszystko będę zachęcać was do podawania dzieciom śniadania w formie koktajlów ( szejków i smoothies ), czy świeżo wyciskanych soków i sałatek. Napiszcie w komentarzach na jakie produkty chcielibyście otrzymać przepisy.