WEGAŃSKIE ZAKUPY W ABU ZABI

#abu dhabi #abu zabi #raw&the world #wegańskie zakupy

gggggPrzed wyjazdem dokładnie przejrzałam zasoby internetu w poszukiwaniu restauracji, czy sklepów przyjaznym ludziom na diecie wegańskiej, bądź roślinnej. Nie było tego za wiele, więc postanowiłam stworzyć własny przewodnik kulinarny po miejscach, gdzie można smacznie i zdrowo zjeść, czy zaopatrzyć się w roślinne produkty, owoce i warzywa.

Dzisiejszy post to przegląd zakupów z supermarketu Geant, który znajduje się w galerii handlowej Yas Mall.

1banansgBanany z Filipin. Małe, koślawe i jeszcze niedojrzałe. 7.65 Dhs1banansdBanany z plamkami, więc już jutro będę mogła się poczęstować. Te są z Indii, więc całkiem niedaleko. 7.78 Dhs1awoDwie sztuki awokado. 2.49 Dhs1bialkowychlebPyszny chleb wysokoproteinowy! 5.75 Dhs1breasdPlacek z białej mąki, drożdży i wody. Wzięłyśmy z mamą na spróbowanie, bo podobne jadłyśmy w Egipcie. 6.50 Dhs1chokomilkKakaowe mleko sojowe w szklanych butelkach. Wybór importowanych mlek roślinnych jest bardzo duży. .3.25 Dhs/szt 1coredOwoce oszpilny jadalnej, która o wiele ładniej brzmi pod pseudonimem salak. Nigdy nie jadłam. 12.10 Dhs 1deeesgrene1deesaDees to wegańskie kiełbaski, które znalazłam, jako nowość w dziale z kiełbasami halal. 19.75 Dhs / opakowanie 1faoslkiPuszkowane fasolki nie należą do najzdrowszych, ale znajdziesz ich tu największy wybór. 4 Dhs + 3.50 Dhs 1fardaMoje ulubione daktyle Fard. 8.75 Dhs 1greensokŚwieżo wyciskany zielony sok w szklanej butelce! 1grzybkisdSurowe, świeże grzybki Enoki! 10.75 Dhs 1huumusŚwieży hummus, który okazał się o wiele lepszy, niż ten próbowany w Jordanii. 10,78 Dhs 1jackfirtChlebowiec w kawałkach. Zastanawiam się, gdzie znajdę azjatyckie markety w Abu Zabi? Tam bym może kupiła w całości! 22.75 Dhs 1kalesJarmuż. 16.50 Dhs za niewielki pęk, ale zielone liście są tu bardzo kosztowne i bardziej opłaca się jeść owoce. 1lomd Za dwie cytrynki zapłaciłam 2,33 Dhs1soyacapp Sojowe mleko o smaku Cappuccino. W smaku przypomina te kawowe cukierki. Słabe. 1tapioks Ciemne perełki tapoki. Zabieram ze sobą do Polski. 3.25 Dhs1udonn Japoński makaron Udon. 7,25Dhs1vabiHalal aromat waniliowy x2. 1,75Dhs 1yamczips Czipsy z yama, czyli podłużnej bulwy. Prawie wogule niesłone, ale jednocześnie niezbyt smaczne. Musiałam spróbować. 9.50Dhs1yongcoocMłode kokosy! Będę miała problem z ich otwarciem, bo nie mam tasaka, ani ostrego noża. Pomocy! 11,75Dhs


 

W sumie zapłaciłyśmy 234.63 Dhs, co odpowiada miej więcej 230 złotych, więc nie jest to moim zdaniem dużo. Tyle jedzenia starczy nam na kilka dni, bo w hotelu mamy wykupione wyłącznie śniadania, a w planach wizytę w kilku restauracjach i pijalniach soków.